سرامیک کف حیاط پرسپولیس موجب افزایش صادرات به کشور چین شد

کیوسک هنر نو (۱۹۲۳) در لاس پالماس د گرن کاناریا که با کاشی‌هایی از مانیس ، اسپانیا پوشیده شده است. پرتغال و سائو لوئیس سنت خود را در کاشی کاری آزوله‌و امروزه ادامه می‌دهند و آزوله‌ها برای تزئین ساختمان‌ها، کشتی‌ها و حتی صخره‌ها استفاده می‌شوند.

سرامیک کف حیاط پرسپولیس عمدتاً برای جلوگیری از باران و گرما طراحی شده اند و به طور سنتی از مواد موجود محلی مانند خاک رس، گرانیت، سفالین یا تخته سنگ ساخته می شوند.

از مصالح مدرن مانند بتن ، شیشه و پلاستیک نیز استفاده می شود و برخی از کاشی های سفالی دارای لعاب ضد آب هستند. تعداد زیادی از اشکال (یا “پروفایل”) از کاشی‌های سقف تکامل یافته‌اند، مانند کاشی‌های مسطح، جوراب‌هایی که دارای شکل “S” هستند، و کاشی‌های رومی با بخش‌های تخت و منحنی متناوب.

سرامیک
اینها معمولاً از سرامیک یا سنگ ساخته می شوند، اگرچه پیشرفت های تکنولوژیکی اخیر منجر به کاشی های لاستیکی یا شیشه ای برای کف نیز شده است.

کاشی و سرامیک ممکن است رنگ آمیزی و لعاب کاری شود. کاشی های معرق کوچک ممکن است در الگوهای مختلف گذاشته شوند.

کاشی های کف معمولاً در ملات متشکل از ماسه ، سیمان و اغلب یک افزودنی لاتکس قرار می گیرند. فضاهای بین کاشی ها معمولاً با دوغاب کف سمباده یا سمباده نشده پر می شود ، اما به طور سنتی از ملات استفاده می شد.

کاشی های سنگ طبیعی می توانند زیبا باشند اما به عنوان یک محصول طبیعی از نظر رنگ و نقش یکنواخت کمتری دارند و برای استفاده و نصب نیاز به برنامه ریزی بیشتری دارند.

کاشی های سنگی تولید انبوه از نظر عرض و طول یکنواخت هستند. کاشی های گرانیتی یا مرمری از هر دو طرف اره شده و سپس بر روی سطح بالایی صیقل داده می شوند یا تکمیل می شوند تا ضخامت یکنواختی داشته باشند.

سایر کاشی‌های سنگ طبیعی مانند تخته سنگ معمولاً روی سطح بالایی «شکاف» (شکاف) می‌شوند تا ضخامت کاشی از یک نقطه روی کاشی به نقطه دیگر و از یک کاشی به کاشی دیگر کمی متفاوت باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.